Co navštívit v okolí Čestic - Čestický zámek, Kostel Stětí sv. Jana Křtitele, Kalvárie, Poustevna, rozhledna

Čestice jsou výjimečné tím, že se v jejich okolí nachází celá řada pamětihodností a dalších dostupných turistických cílů.

Jedním z nich je barokní zámek v Česticích jehož součástí je regionální muzeum starých zemědělských nástrojů a historických předmětů, které se vážou k obci Čestice.

Veškeré uvedené pamětihodnosti se nachází v obci Čestice nebo  v bezprostřední blízkosti Čestic.

 

Hezký článek s podrobným popisem Čestic a okolí najdete zde - Čestice

 Zámek čestice DSC 0007 DSC 5102 DSC 5133

Vodní mlýn Hoslovice

Ze Školy v přírodě lze pěšky dojít. Délka trasy je cca 4 km. Nejkratší cesta je přes čestický hřbitov, do Radešova. Na konci Radešova se zahne u křížku doleva a budete pokračovat po zelené turistické značce. Cesta vede přímo ke středověkému mlýnu.

V Hoslovickém mlýně se dozvíte vše o mlynářském řemesle, o životě a hospodaření na vesnici v dřívějších dobách. Muzeum středního Pootaví pravidelně pořádá akce pro veřejnost s kulturním programem.  Podívat se můžete na jarmark, ochutnat chléb  a další dobroty upečené v peci či na plotně a prohlédnout si starou řemeslnou výrobu našich předků, 

Pro více informací klikněte  uvedený odkaz Hoslovický mlýn

Otevírací doba: 

Duben, květen, září, říjen: Pondělí: zavřeno, Úterý - neděle: 9.00 - 16.00

Červen, červenec, srpen: Denně: 9.00 - 17.00 

Kontakt na správce mlýna: P. Janout 605 505 934

Pod dohodě s panem Janoutem lze mlýn navštívit i v době mimo provoz. 

230 226 236

Včelí stezka z Čestic do Krušlova a Krušlovský včelín

Včelí stezka z Čestic do Krušlova začíná nad Česticemi u křížku směrem na Kobylku. Je nenáročná a vede malebnou přírodou šumavského předhůří. 

Celá stezka až do Krušlova je cca 5 km dlouhá.  Čeká Vás na ní 14 zastavení u vyřezávaných panelů, které vás seznámí se životem včely medonosné. Stezkou se můžete dostat až k unikátnímu  Krušlovkému včelínu pana Macha nebo se můžete vrátit zpět do Čestic.

Pokud se chcete dozvědět více o Krušlovském včelíně a díle pana Macha či otevírací době Krušlovského včelína  klikněte na odkaz po pravé straně této stránky. 

1598343683 20200707 164304 pozadí2  1287CIMG2452CIMG2464