Doprava

Zajišťujeme dopravu za níže uvedených podmínek. Pokud vyjíždějící škola chce dopravu vlastní, lze se samozřejmě domluvit. 

Při uzavírání Smlouvy o zabezpečení pobytu je vždy sjednáno a ve Smlouvě o zabezpečení pobytu  uvedeno, jestli vyjíždějící škola chce zajistit dopravu ze strany ŠvP Čestice či využije dopravu vlastní.  

Snažíme se, aby cena dopravy byla pro vyjíždějící školy, co nejnižší. Využíváme sdílené dopravy (školy jedou dohromady s jinou vyjíždějící školou), využíváme kyvadlové dopravy apod.  

Doprava se platí zvlášť,  cena dopravy z Prahy Na Knížecí do Čestice a zpět je stanovena  pro rok 2024 na 650 Kč/dítě.

V případě, že vyjíždějící škola jede na pobyt ve zkráceném rěžimu (pondělí - pátek) a doprava není kyvadlová, je cena dle domluvy. Kalkulace je vždy připravena před uzavřením Smlouvy o zabezpečení pobytu  a je vždy uvedena v Příloze č.1 této smlouvy. 

 

Cesta autobusem z Prahy k nám trvá asi 1,5 - 2 hodiny, proto není na cestu potřeba svačina.

Děti dostanou občerstvení hned po příjezdu.

 

Z důvodů stále se zvyšující ztížené dopravní situace po Praze – již pravidelné dopravní zácpy  a potřeby zajistit bezpečnou jízdu, pohodlí a včasný příjezd do Čestic, jsme přistoupili ke zjednodušení a zkrácení pohybu busů po Praze. Ke změně došlo i z návaznosti na Bezpečnostní nařízení EU č. 156, týkající se povinných přestávek pro řidiče.

Proto je stanoveno jednotné místo příjezdu a odjezdu do ŠvP Čestice a to od stanice autobusového nádraží Na Knížecí nástupiště č. 3 (trasa M-B; stanice Anděl; výstup směr: Ženské domovy, Na Knížecí, do ul. Stroupežnického).

Rodiče zde mají možnost přijet: 

  • Metrem – linka B;
  • tramvajízastávka Radlická;
  • využít  velké Parkoviště pro osobní auta naproti hotelu Akcent
  • Pro ČSAD STTRANS Strakonice je zde vyřízen prostor pro parkování busu a přestávku řidiče

Časový snímek  dopravy :                                                                                                                   

a) varianta kyvadlová doprava:

odjezd z Čestic v 9.30 - příjezd do Prahy a vykládání škol 11.30 -12.00

odjezd z Prahy 13.00 , příjezd  do Čestic v 15. hod – (svačina, malá procházka,  ubytování a vybalování s pomocí našich učitelek)

 

b) varianta odjezd v 10.00 z Prahy -  převážně po volných dnech a prázdninách (oběd, odpočinek odpolední pobyt venku)

 

c) varianta - 5 dnů -  příjezd pondělí, odjezd pátek - vždy se odjíždí z Prahy v pondělí v  8.00. Odjezd z Čestic v pátek v 9.30 nebo 12.30

                                                                 

Pokud v některých výjimečných případech jede bus z jiného místa, doporučuji v Praze vybírat stanoviště, kde se nemusí vyřizovat výjimka k vjezdu. Vyřídit výjimku pro bus je záležitostí školy.