Celková kapacita školy je 60 dětí, což je počet, při kterém ještě lze vytvořit útulné a "rodinné" prostředí, které má dobrý vliv na dětskou psychiku.

Koupelna

Škola je ve dvou spojených budovách, které jsou průchozí. Ve starší budově jsou v přízemí šatny, kuchyně a společná jídelna s umývárnou a WC. V patře a v přístavbě jsou čtyři herny, ložnice pro děti a pedagogický doprovod. Umývárny, sprchy a WC pro děti i dospělé. Dětské ložnice jsou prostorné, mají 8 – 10 lůžek, pokoje pro dospělé 1-2 lůžka.

Izolace pro nemocné děti má pouze čtyři lůžka pro celou kapacitu školy. V případě delší nemoci je nutné s rodiči předem dohodnout odvoz nemocných dětí.

Celá škola je vytápěna elektřinou s možností sušení oděvů a obuvi, takže maminky se nemusí obávat o zdraví svých dětí. V šatně jsou vysoušeče bot. 

Každé dítě má: vlastní skříňku na prádlo a osobní věci, umístěnou vedle postele s úložným prostorem. Jsme vybaveni lůžkovinami, osuškami a ručníky (vlastní prádelna ve škole).

Herna

Děti využívají: hračky, pomůcky, sezónní sportovní náčiní (např. dětská kola, drobné sportovní pomůcky, stolní tenis, letní bazén, boby apod.). Škola je zřízena i pro potřeby 1. a 2. třídy ZŠ. Při plánování vašeho pobytu a pedagogické práce, je nutné přihlédnout k tomu, že zde nejsou klasické školní lavice. Učí se v hernách, kde je výška stolu přizpůsobena i pro starší děti.

  

Pro pedagogický doprovod jsou dva pokoje dvoulůžkové a dva jednolůžkové. Vždy podle počtu vyslaných dětí. Pro relaxaci a odpočinek dospělých je zařízena malá místnost s možností využití lednice, varné konvice a drobného nádobí.

Hřiště

U školy je vybavená zahrada, malé hřiště s průlezkou, pískovištěm a altánek. Lze využít též ohniště, které je na zahradě. 

Všechny děti jsou při pobytu (od nastoupení do autobusu až po předání rodičům) připojištěny naší školou úrazovou pojistkou.